Dzisiaj jest: 22 Kwiecień 2018. Imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz.

Reklama

Zapraszamy na facebooka

Ważne informacje


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115
14-08-2015
W Polsce i w krajach zachodnich rak piersi u kobiet jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym. Wczesne wykrycie...
14-08-2015
W Polsce i w krajach zachodnich rak piersi u kobiet jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym. Wczesne wykrycie...
14-08-2015
    Szpiczak, znany także pod nazwą szpiczak mnogi, jest rozsianym nowotworem powstałym z komórek...

Reklama

Aktualności:

Fasony biustonoszy

shutterstock 54860398----2Dobierając krój biustonosza nie możemy brać pod uwagę tylko rozmiaru i kształtu miseczki stanika. Jego krój dopasowany powinien być do ubioru, a przede wszystkim naszej sylwetki. W zależności czy chcemy wyeksponować piersi, czy je ukryć, możemy wybrać odpowiedni fason. Należy jednak pamiętać, iż nie każdy krój stanika będzie dobrze wyglądał na naszym ciele.


Ważne jest, aby umiejętnie dobrać krój, rozmiar obwodu i rodzaj miseczki stanika. Może to sprawić, iż nasze samopoczucie i wiara we własne siły diametralnie się powiększy. Będziemy się lepiej czuć, a nasze piersi nie ulegną deformacji. Na rynku bieliźnianym znajdziemy ogromną liczbę rodzajów biustonoszy. Do wyboru mamy staniki miękkie (tylko z fiszbinami) i usztywniane (z fiszbinami i miseczkami usztywnionymi cienką gąbką). Niektóre założymy do bluzek z małym dekoltem, a inne z większym wycięciem. Poniżej został opisany jeden z fasonów biustonoszy - balkonetka.


Balkonetka, zwana także stanikiem balkonowym bądź balkonikiem. W Polsce stosuje się też nazwę bardotka. Powstanie nazwy tłumaczy się zjawiskiem występującym podczas przedstawień teatralno-kostiumowych. Widzowie, którzy oglądali przedstawienie z loży, nie widzieli biustonosza występujących aktorek, a jedynie pięknie uformowane piersi. Miseczka balkonetki uszyta jest z trzech części. Ponadto jest ona obniżona i cięta w poziomie, a jej wysokość to ½ lub 2/3. Zakrywa ona ¾ piersi. Sprawia , że piersi są optycznie poszerzone i uwydatnione. Ramiączka są szeroko rozstawione, mogą wychodzić z dołu materiału lub łączone są z jego górną częścią. Istnieją trzy rodzaje balkonetek. Wersja miękka, usztywniana i półusztywnia z wkładem gorseciarskim.

 

Balkonetka, poza fullcupem produkowana jest w większych rozmiarach. W numeracji brytyjskiej sięga do litery K, a w polskiej M. Tego typu biustonosz nadaje się idealnie dla osób o większym biuście. Właścicielki piersi miseczek A –C powinny zastanowić się nad wyborem innego modelu stanika. W małych rozmiarach staje się on niewymiarowy. Bardzo wąskie fiszbiny i ekstremalnie zabudowane miseczki, sprawiają że kobiece piersi są „pożerane przez stanik".

 

Zalecany jest głównie do noszenia ich przy umiarkowanie głębokich dekoltach. Należy uwzględnić także rozmiar i wysokość osadzenia biustu. Balkonetki usztywniane często mylone są z half-cupami(mowa o nich będzie w jedym z kolejnych artykułów). Różnica polega na zabudowaniu- halp-cup sięga do ½ wysokości piersi, a balkonetka- ¾. Drugą rozbieżnością jest to, iż krawędź usztywnianej balkonetki zakręca się do wewnątrz, a w half-cupie jest otwarta. Producenci coraz częściej szyją balkonetki z nieco obniżonym mostkiem. Jest to połączenie kroju half-cup z klasyczną balkonetką. Ten model najczęściej wybierają osoby z biustem w rozmiarze A-C.

 

Balkonetka znakomicie nadaje się do codziennego noszenia. Będzie idealna do ubrań z niezbyt głębokim dekoltem i w kształcie łódki (przy nieodsłoniętych w całości ramionach).Idealnie sprawdzi się do dekoltu w kształcie litery V i typu operowego. Należy uważać na głębokie wycięcia, gdyż stanik będzie wystawał spod ubrania. Wybór tego typu biustonosza zalecany jest dla pań, które nie chcą zbytnio eksponować swojego dekoltu, a jednocześnie zależy im na prawidłowym „zebraniu" piersi. Jeżeli chcemy uzyskać naturalny kształt piersi, to zaleca się wybór balkonetki miękkiej. Nadają one okrągły kontur z wyraźnie zaznaczonymi „noskami", czyli wierzchołkami piersi. Nieco bardziej kulisty kształt uzyskuje się w balkonetkach semi-softowych o tulipanowych cięciach miseczek.


Już wkrótce zapraszamy na kolejny artykuł o fasonie biustonosza.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Copyright © 2012 BadajPiersi.pl

Tworzenie stron www megaweb.pl