Dzisiaj jest: 16 Styczeń 2019. Imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard.

Reklama

Zapraszamy na facebooka

Ważne informacje


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115
14-08-2015
W Polsce i w krajach zachodnich rak piersi u kobiet jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym. Wczesne wykrycie...
14-08-2015
W Polsce i w krajach zachodnich rak piersi u kobiet jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym. Wczesne wykrycie...
14-08-2015
    Szpiczak, znany także pod nazwą szpiczak mnogi, jest rozsianym nowotworem powstałym z komórek...

Reklama

Aktualności:

Najlepszym atakiem jest obrona

Fot. Fotolia Za każdym razem powtarzamy jak ważna jest profilaktyka, często zapominamy że choroba nowotworowa może dotknąć każdego z nas. Wiek, styl życia, płeć – nie ma bezpiecznej kategorii chroniącej przed chorobami, także nowotworowymi. Tym gorzej znieść diagnozę, kiedy dotyczy ona bezpośrednio atrybutu naszej atrakcyjności. Koncentrując się na raku piersi, symbolu kobiecości, należy mieć na uwadze również mężczyzn, zmagających się z nowotworem jąder. Panowie muszą stanąć twarzą w twarz nie tylko z chorobą, ale i w przypadku usunięcia jądra, ze stereotypem „faceta bez jaj".


Media o profilaktyce
W ubiegłą niedzielę w (19.10) w Dzień Dobry TVN prezenterzy porannego programu wraz z zaproszonymi gośćmi rozmawiali o wstydliwym dla większości mężczyzn temacie, jakim jest rak jąder. Wśród panów temat raka jąder jest tematem tabu, a warto wiedzieć że tego typu nowotwór najczęściej dotyka młodych mężczyzn w wieku 20-35 lat. Wprawdzie rak jąder występuje rzadko, ale nieleczony może doprowadzić do śmierci. Gwarancją powodzenia leczenia jest czas w jakim mężczyzna zareaguje na pierwsze zmiany w organizmie.
Znany aktor, Wojciech Wysocki, jako młody mężczyzna chorował na raka jąder. Udało mu się wygrać z chorobą, dlatego zachęca innych do podjęcia profilaktyki, która gwarantuje zdrowie i życie. Po pokonaniu choroby, pan Wojciech został szczęśliwym ojcem.
Inne znane osoby - między innymi Dariusz Dudek, Michał Lewandowski, czy Mariusz Czerkawski - również przyłączyły się do akcji promującej profilaktykę raka jąder. Na znak walki z tego typu rakiem wykonują znany gest Michela Jacksona, który chorował na raka prostaty.


Dlaczego mówimy o tym paniom?
Wprawdzie rak jąder nie dotyczy bezpośrednio kobiet, ale pośrednio dotyka ich mężów, ojców, synów czy braci. Świadomość mężczyzn o zagrożeniu „męskim rakiem" jest niewielka, natomiast wizyta u lekarza urologa pojawia się najczęściej wtedy gdy jest już bardzo źle. Rak jąder nie musi prowadzić do śmierci wystarczy profilaktyka, która tak jak w przypadku kobiet, tak i u panów nie tylko uświadamia, ale coraz częściej ratuje życie.


Kilka lat temu świadomość kobiet na temat raka piersi także była niewielka, gdy nagłośniono akcję o profilaktyce raka piersi, panie nie tylko zaczęły rozmawiać o trapiącym je problemie, ale również zaczęły się badać. Do niedawna to rak piersi był tematem wstydliwym, natomiast samobadanie piersi, usg piersi, mammografa czy cytologia były obce.


Temat tabu
Dziś chcemy przełamać kolejny temat tabu, jakim jest profilaktyka raka jąder. Panowie rzadziej chodzą do lekarza, a powinni pamiętać, że wczesne wykrycie choroby to gwarancja na 100 % powrót do zdrowia. Portal Badaj Piersi apeluje do wszytskich pań:


Nakłońcie swoich partnerów, ojców, wujków czy synów do pójścia do lekarza, aby zapobiegać złośliwym nowotworom jąder.

 

W końcu lepiej zapobiegać niż leczyć!

 

 

Redakcja BP

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Copyright © 2012 BadajPiersi.pl

Tworzenie stron www megaweb.pl