Dzisiaj jest: 16 Styczeń 2019. Imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard.

Reklama

Zapraszamy na facebooka

Ważne informacje


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115
14-08-2015
W Polsce i w krajach zachodnich rak piersi u kobiet jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym. Wczesne wykrycie...
14-08-2015
W Polsce i w krajach zachodnich rak piersi u kobiet jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym. Wczesne wykrycie...
14-08-2015
    Szpiczak, znany także pod nazwą szpiczak mnogi, jest rozsianym nowotworem powstałym z komórek...

Reklama

Aktualności:

FINAŁ KONKURSKU „RODZINNE ODCHUDZANIE" JUŻ ZA NAMI

DSCN0489

W piątek 17 kwietnia 2015 r. poznaliśmy finalistów konkursu Rodzinne Odchudzanie, który został  zorganizowany przez Instytut Profilaktyki i Zdrowia. Rodziny, uczestniczące w konkursie  zrzuciły w sumie 18 kilogramów, straciły 38 cm w talii i 25 cm w biodrach, tkanka tłuszczowa spadła o 16 %, a tkanka tłuszczowa trzewna (tkanka ukryta, obrastająca narządy jamy brzusznej) obniżyła się o dwa poziomy. Zwyciężyła Rodzina Państwa Gromotowicz.

 

- Efekty ciężkiej pracy, które rozpoczęły się od 26 stycznia trwały do 15 kwietnia 2015 r. były imponujące – mówiła podczas rozstrzygnięcia dr Irena Białokoz- Kalinowska, z Instytutu Profilaktyki i Zdrowia.

 

- Cieszy nas fakt, że przy rosnącym problemie otyłości, także wśród najmłodszych nasz konkurs okazał się też doskonałą okazją do rodzinnego motywowania nie tylko do zrzucania zbędnych kilogramów, ale też do zmiany nawyków żywieniowych – mówiła Aneta Średzińska, dietetyk IPiZ, która na co dzień współpracowała z rodzinami.

Zwycięska rodzina osiągnęła najlepsze efekty pracy z ekspertami. Należy podkreślić, fakt iż w konkursie nie ma przegranych. Każda z rodzin weszła na nową, zdrową i aktywną drogę życia. Wszyscy razem zgodnie powiedzieli, że jest to dopiero początek ich tak wspaniałej przemiany.

 

Nowatorski projekt „Rodzinne Odchudzanie" do, którego włączyli się eksperci z różnych dziedzin dr. Irena Białokoz-Kalinowska , dietetyk Instytutu Profilaktyki i Zdrowia Pani Aneta Średzińska, kosmetolog Pani Agnieszka Parejko oraz zespół trenerów personalnych na czele z Panią dr. Joanną Zapolską miał na celu przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia, przestrzegania odpowiednio zbilansowanej diety, poprawienie jakość skóry oraz wprowadzenie do codziennego grafiku regularnych ćwiczeń fizycznych.

 

Finałowe spotkanie było okazją do prawdziwej metamorfozy dla uczestników zabawy. Prawdziwych  metamorfoz dokonali eksperci w tym zakresie, współpracujący na stale z Instytutem Profilaktyki i Zdrowia stylistka fryzur Sylwia Rudnicka, charakteryzatorka Renata Stepaniuk i stylistka mody Emilia Kisiel. Uczestnicy, prezentując się na czerwonym dywanie, po raz pierwszy mogli zobaczyć swój odmieniony wizerunek.

 

Podczas wielkiego finału, zaproszeni goście oraz rodziny mogły wysłuchać ciekawych wykładów dotyczących zdrowia i funkcjonowania organizmu. Dr. Irena Białkoz-Kalinowska przekazała wiele cennych informacji na temat funkcjonowania naszego metabolizmu. Pani Katarzyna Maksimowicz z Białostockiego Centrum Onkologii mówiła o „Populacyjnym programie wczesnego wykrycia raka piersi". Wykład został wzbogacony o naukę samokontroli badania piersi pod okiem eksperta. Równie interesujące było wystąpienie dr Joanny Zapolskiej dotyczące aktywności fizycznej w codziennym życiu. Pani Joanna przygotowała również niespodziankę w postaci karnetu w klubie fitness Maniac Gym dla wszystkich uczestników konkursu. Po części oficjalnej wszyscy delektowali się specjalnie przygotowanym przez restaurację Makaron na uszy cateringiem dietetyczny, którego menu było indywidualnie zbilansowane przez dietetyka.

 

Wszystkich, zachęconych spektakularnymi efektami rodzin, którzy pragną przejść wiosenną metamorfozę zapraszamy na konsultacje z ekspertami w Instytucie Profilaktyki i Zdrowia.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www. instytutprofilaktyki.pl oraz pod telefonem 693505502

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Copyright © 2012 BadajPiersi.pl

Tworzenie stron www megaweb.pl