Dzisiaj jest: 17 Luty 2019. Imieniny obchodzą: Zbigniew, Julian, Łukasz.

Reklama

Zapraszamy na facebooka

Ważne informacje


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115
14-08-2015
W Polsce i w krajach zachodnich rak piersi u kobiet jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym. Wczesne wykrycie...
14-08-2015
W Polsce i w krajach zachodnich rak piersi u kobiet jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym. Wczesne wykrycie...
14-08-2015
    Szpiczak, znany także pod nazwą szpiczak mnogi, jest rozsianym nowotworem powstałym z komórek...

Reklama

Biustonosze usztywniane, miękkie oraz półusztywniane – jaki wybrać?

Fot. Materiały organizatoraWybór stanika jest niezwykle ważną decyzją, nie tylko ze względu na komfort, ale przede wszystkim na zdrowie kobiety. Poszukując tego idealnego możemy przebierać wśród modeli i wzorów. Warto jednak pamiętać, że bardzo często rozmaite fasony dostępne są w wersji usztywnianej, półusztywnianej oraz miękkiej. Jaki zatem wybrać, by uzyskać wymarzony efekt?


Biustonosze usztywniane
Do tej kategorii zaliczają się dwa rodzaje staników: szyte standardowo i usztywniane wkładami gorseciarskimi, wykonanymi np. z pianki poliuretanowej, a także biustonosze z miseczkami formowanymi termicznie (tzw. kopą).


Biustonosze tradycyjnie usztywniane niemal zawsze mają fiszbiny, z wyjątkiem tych zaprojektowanych specjalnie z myślą o młodych dziewczętach (pierwsze staniki nie powinny mieć drutów). Maskują brodawki, dzięki czemu możemy je swobodnie zakładać do ubrań lekko prześwitujących. Szeroka gama fasonów, takich jak bardotka, balkonetka, plunge, halfcup czy strapless powoduje, że właściwie każda kobieta znajdzie wśród nich coś dla siebie (o części spośród wymienionych typów staników już pisaliśmy).


Biustonosze z miseczkami formowanymi termicznie dedykowane są paniom, które liczą na zauważalne powiększenie piersi. Część z nich wyposażona jest w specjalne kieszonki, do których można włożyć wkładkę powiększającą jeszcze dodatkowo biust. Także Amazonki lub kobiety, których biust jest wyraźnie asymetryczny, powinny być z nich zadowolone, gdyż szeroka gama wkładek korygujących wymodeluje ładnie linię biustu. Tego typu staniki docenią także panie, które nie lubią jakichkolwiek zdobień na miseczkach - są one gładkie i świetnie sprawdzają się jako bielizna zakładana pod obcisłe lub cienkie ubrania.


Miękkie biustonosze
Wiele kobiet nie chce korzystać z miękkich staników ze względu na obiegową opinię, jakoby miały one źle wpływać na kondycję kobiecego biustu, gdyż go nie podtrzymują i nie nadają mu preferowanego kształtu. Tymczasem prawda jest zupełnie inna – miękkie biustonosze nie tylko doskonale podtrzymują biust, nie ustępując na tym polu swoim usztywnianym odpowiednikom, ale także potrafią ładnie eksponować piersi. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia. U niektórych kobiet właśnie w tego typu stanikach biust wygląda znacznie lepiej niż w tych usztywnianych. Kobiety zwłaszcza z większym biustem często żyją w przekonaniu, że tylko usztywniany stanik jest w stanie poradzić sobie z ich piersiami - a prawda jest zupełnie inna. To właśnie miękki stanik z odpowiedniej jakości materiału i o odpowiednim rozmiarze znacznie ładniej kształtuje ich biust niż ten usztywniany. Oczywiście kobiecie przyzwyczajonej do wypełnionych miseczek trudno będzie od razu przyzwyczaić się do delikatnie otulających koronek. Zachęcamy jednak do tego, aby spróbować i przymierzyć kilka różnych modeli, bo może okazać się, że nieświadomie odbieramy sobie możliwość poznania całkiem nowego komfortu noszenia bielizny.


Miękkie biustonosze występują w wielu różnych fasonach, m. in. typu plunge, halfcup, fullcup, minimizer oraz balkonetki. Wybierając stanik dla siebie pamiętajmy, aby był on wykonany z nierozciągliwego materiału, np. koronki, haftowanego tiulu – wtedy dłużej zachowa swój kształt. Zwróćmy także uwagę, czy biustonosz posiada tzw. boczne wsparcie (ang. side suport), czyli wszyty z boku miseczki pasek materiału, który łączy ją z ramiączkiem, zapewniając lepsze „zbieranie piersi" z boków. Miękkie biustonosze może nosić każda kobieta, gdyż dopasowują się one do kształtu biustu. Są także bardzo wygodne, niejako stapiają się z biustem. Jedynie należy pamiętać o tym, iż w wielu modelach brodawki mogą być widoczne przez ubranie, gdyż nie są tak maskowane jak w przypadku staników usztywnianych.


Biustonosze półusztywniane
Biustonosze semi-soft, a więc półusztywniane są idealnym wyborem dla wszystkich tych pań, które nie mogą się zdecydować na żaden z powyższych rodzajów. Miseczka tego typu staników w dolnej części jest usztywniana, natomiast góra zazwyczaj pokryta jest ozdobnym haftem lub koronką. Czasami zdarza się, chociaż jest to sytuacja stosunkowo rzadko spotykana, że na górze znajduje się ten sam materiał co na dole miseczki, ale bez usztywnienia. Zazwyczaj staniki tego typu mają fiszbiny, a ich mostki rzadko kiedy są niskie. Biustonosz półusztywniany to najlepsze rozwiązanie dla kobiet, które chciałaby połączyć komfort z subtelną elegancją koronek. Nie zapewniają spektakularnych efektów w podnoszeniu czy eksponowaniu piersi, ale zapewniają im „lekki" wygląd i są wygodne.


Staniki semi-soft wydają się być złotym środkiem i potwierdzają to wybory polskich kobiet, które to właśnie po nie sięgają najczęściej. Nie oznacza to jednak, że miękkie lub usztywniane staniki nie znajdują swoich miłośniczek. Każdy rodzaj jest uwielbiany przez rzesze kobiet i tylko i wyłącznie od nich zależy, do której grupy zechcą dołączyć. A może zakochają się we wszystkich? Najważniejsze jest, aby nie bały się eksperymentować i wciąż poszukiwały coraz to nowych rozwiązań.

 

Aldona Parzych

Copyright © 2012 BadajPiersi.pl

Tworzenie stron www megaweb.pl