Dzisiaj jest: 17 Luty 2019. Imieniny obchodzą: Zbigniew, Julian, Łukasz.

Reklama

Zapraszamy na facebooka

Ważne informacje


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115
14-08-2015
W Polsce i w krajach zachodnich rak piersi u kobiet jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym. Wczesne wykrycie...
14-08-2015
W Polsce i w krajach zachodnich rak piersi u kobiet jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym. Wczesne wykrycie...
14-08-2015
    Szpiczak, znany także pod nazwą szpiczak mnogi, jest rozsianym nowotworem powstałym z komórek...

Reklama

Samodzielne badanie piersi przy pomocy rękawicy Breast Sense®

 MG 9855gmini

 

Coraz częściej słyszymy, że ważna jest profilaktyka chorób kobiecych. Jednak, gdy zapytamy najbliższe nam kobiety czy badają swoje piersi w domu, często zapada niezręczna cisza. Wciąż zbyt mało kobiet wie, co oznacza profilaktyka raka piersi i że nie ogranicza się ona jedynie do sporadycznych badań USG lub mammografii. Od lat lekarze i eksperci apelują i przypominają, że najskuteczniejszym sposobem, aby wykryć wszelkie nowotworowe zmiany na najwcześniejszym etapie, jest regularne i samodzielne badanie piersi. Powinny je co miesiąc wykonywać kobiety już od 20. roku życia. Światowe statystyki podają, że w ponad 60% objawy nowotworu piersi można wykryć podczas badania palpacyjnego. Samodzielne badanie warto wykonać raz w miesiącu, w pierwszej fazie cyklu ( w tygodniu po zakończeniu krwawienia menstruacyjnego ). Oprócz wykonania kontroli piersi dłonią możemy skorzystać ze specjalnej rękawicy Breast Sense®, która zwiększa czułość dotyku oraz sprawia, że dłoń gładko przesuwa się po skórze, czyniąc badanie bardziej komfortowym.

 

Samodzielne badanie piersi trwa około 10 minut. Na początku należy stanąć przed lustrem, kładąc ręce na biodrach i dokładnie obejrzeć piersi. Szczególną uwagę należy zwrócić na kształt, rozmiar, a także czy na ich powierzchni nie ma wgłębień, zmarszczeń lub zmian w kolorze skóry. Badanie trzeba powtórzyć pochylając się lekko do przodu oraz unosząc ramiona nad głowę i obracając się z boku na bok. Zmiana pozycji jest bardzo ważna, ponieważ niektóre guzy lokalizują się nietypowo: wysoko pod obojczykiem lub w dole pachowym.

Następnie opuść ręce i ściśnij palcem wskazującym oraz kciukiem sutek, aby sprawdzić czy nie wydobywa się żaden płyn lub krew. Powtórzyć tę samą czynność z druga piersią. Jeśli coś wycieka z sutka powinnaś natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Następnym etapem samodzielnego badania piersi jest badanie palpacyjne. Aby  zwiększyć wrażliwość dotyku podczas badania można skorzystać z rękawicy Breast Sense®, która zyskała uznanie w wielu krajach światach jako produkt wspierający profilaktykę nowotworową. Dzięki materiałom użytym do jej produkcji (błonie poliuretanowej oraz wypełnieniu z oleju mineralnego) pozwala ona wykryć bardzo drobne zmiany w piersiach.

Badanie przy pomocy rękawicy należy rozpocząć od jej włożenia na dłoń znajdującą się po przeciwnej stronie do badanej piersi oraz jej rozgrzaniu   w dłoniach do temperatury ciała. Rękawicę należy ułożyć tak, aby strona rękawicy zawierająca płyn dotykała skóry.

Samodzielne badanie piersi w domu jest podstawowym elementem profilaktyki. O wszelkich dostrzeżonych zmianach należy niezwłocznie poinformować lekarza.

 

 

Copyright © 2012 BadajPiersi.pl

Tworzenie stron www megaweb.pl