Dzisiaj jest: 24 Marzec 2019. Imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor.

Reklama

Zapraszamy na facebooka

Ważne informacje


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115
14-08-2015
W Polsce i w krajach zachodnich rak piersi u kobiet jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym. Wczesne wykrycie...
14-08-2015
W Polsce i w krajach zachodnich rak piersi u kobiet jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym. Wczesne wykrycie...
14-08-2015
    Szpiczak, znany także pod nazwą szpiczak mnogi, jest rozsianym nowotworem powstałym z komórek...

Reklama

Sztuka doboru stanika

shutterstock 2540152Ponad 70 % kobiet nosi źle dobrany biustonosz. Powodów jest wiele. Jednym z nich jest to, iż panie nie wiedzą, jak ma wyglądać dobrze dopasowany stanik. Kolejny to fakt, że w nie każdym sklepie dostaniemy to, czego szukamy. W efekcie wybieramy stanik, który źle leży na ciele i pogarsza to stan naszego zdrowia.


Dobór odpowiedniego stanika jest bardzo ważny, ponieważ za duży nie podtrzymuje piersi, a za mały sprawi, iż mogą ulec zdeformowaniu. Standardy w doborze stanika nie istnieją. Do każdego modelu i marki kobiety powinny podchodzić indywidualnie, gdyż nie wszystkie rozmiary są takie same. Z pomocą przyjdzie nam tabelka rozmiarów albo doświadczona brafitterka. Na szczęście wszystkich pań, wybór odpowiedniego biustonosza nie jest, aż tak trudny. Należy dokonać dwóch pomiarów –obwodu pod biustem i obwodu w biuście (w jego najszerszym miejscu).

 

Jak zmierzyć obwód?

 

Obwód stanika jest bardzo ważny. Na nim powinien podtrzymywać się cały biust, a dokładnie 90 % jego ciężaru. Obwód powinno mierzyć się tuż pod biustem na wydechu. Pomiaru dokonuje się za pomocą miarki krawieckiej. Odczytany wynik należy zaokrąglić w dół.

 

Przykładowo, jeżeli odczytany obwód naszej klatki piersiowej to 73, zaokrąglamy go do 70 (do pełnej piątki). Uwaga ! Często otrzymany wynik wymaga dalszego zaniżenia. Mając obwód równy 70, powinniśmy wybrać stanik o wymierzę 65.Dzieje się tak dlatego, iż miarka krawiecka jest rozciągliwa, toteż nie odzwierciedla w pełni faktycznego stanu biustu.

 

Jednak w tym przypadku podkreślamy, iż tak otrzymany pomiar jest punktem wyjściowym i należy uwzględnić także indywidualną budowę naszego ciała. Przykładowo pani z obwodem biustu 73 może nie być w stanie zapiąć stanika o wymiarze 70. Często wynika to z jej budowy ciała oraz przyczyn zdrowotnych. Dobrze dobrany stanik powinien utrzymywać piersi i mocno trzymać się w obwodzie. Należy także pamiętać o tym, aby wraz nim współgrała też miseczka. Najczęstszym błędem popełnianym przy wyborze stanika jest zbyt szeroki obwód pod biustem i za mała miseczka.

 

Jak dobrać kształt miseczek?

 

Rozmiar miseczki mierzymy bezpośrednio na gołym ciele, w najszerszym ich miejscu, na wysokości brodawek. Nie ściskamy biustu. Pozwalamy, aby miarka krawiecka swobodnie spoczywała na ciele. Koniec fiszbiny-usztywniające druciki, mieszczące się u dołu biustonosza, musi zawsze wskazywać środek pachy. Jednak należy pamiętać, iż nie dotyczy to wszystkich pań. Zależy to od indywidualnej budowy kobiecego ciała oraz ułożenia biustu. Miseczka musi dokładnie obejmować całą pierś. Następnym krokiem będzie odszukanie wymiaru miseczki w tabeli rozmiarów znajdź rubrykę odpowiadającą Twojemu rozmiarowi obwodu pod biustem. Przykładowo 70. Kolejnym krokiem będzie odszukanie w niej liczby zbliżonej do zmierzonego obwodu w biuście. W kolumnie znajdź cyfrę 70, następnie wartość zbliżoną do Twojego pomiaru w biuście(wiersz) – powiedzmy, że było to 95. Wynik pomiaru to model miseczki E i F. Warto przymierzyć dwa rozmiary stanika i zdecydować, w którym wyglądamy oraz czujemy się lepiej.

 

Poniżej przedstawiamy tabele rozmiarów polskich oraz brytyjskich biustonoszy, gdyż nie zawsze są polskie odpowiedniki dla wszystkich rodzajów biustu.

 

 

tabela rozmiarow biustonoszy polskich

 

tabela2

 

 

Należy zapamiętać, aby zawsze zmieniając rozmiar obwodu, dokonać ponownego wyboru miseczki. Wielkości są ze sobą powiązane. Biorąc większy obwód, zmniejsz miseczkę. Wybierając obwód węższy, powiększ miseczkę.

Copyright © 2012 BadajPiersi.pl

Tworzenie stron www megaweb.pl