Dzisiaj jest: 17 Luty 2019. Imieniny obchodzą: Zbigniew, Julian, Łukasz.

Reklama

Zapraszamy na facebooka

Ważne informacje


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_aidanews2/helper.php on line 1115
14-08-2015
W Polsce i w krajach zachodnich rak piersi u kobiet jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym. Wczesne wykrycie...
14-08-2015
W Polsce i w krajach zachodnich rak piersi u kobiet jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym. Wczesne wykrycie...
14-08-2015
    Szpiczak, znany także pod nazwą szpiczak mnogi, jest rozsianym nowotworem powstałym z komórek...

Reklama

Brafitting, czyli o sztuce właściwego doboru stanika

Fot. Materiały organizatora Na wywiad umówiłam się z Panią Iwoną w jej salonie Brabirds, w którym można kupić nie tylko „ten właściwy" biustonosz, ale także otrzymać cenne porady w zakresie odpowiedniego doboru bielizny. Odwiedzające salon klientki nie wychodzą tylko z nowym nabytkiem stanika, ale również z praktyczną wiedzą „bieliźniarską", która przydaje się nam kobietom na co dzień.

 

Co spowodowało, że akurat Pani wybrała braffiting?
To raczej brafitting wybrał mnie. Odkąd sięgam pamięcią zawsze byłam bardzo blisko związana ze swoim biustem, a wszystkiemu winne były te nieszczęsne staniki, które po prostu źle leżały. Przyznam szczerze, że do 19 roku życia bardzo się nie lubiliśmy z moim biustem, ale w jakiś sposób musieliśmy się dogadywać. Przez cały czas narzekałam i marudziłam, gdyż podświadomie zawsze wiedziałam, że coś jest nie tak z tymi stanikami. Prawdziwym zbawieniem okazał się Internet, gdzie trafiłam na forum, w którym kobiety pisały o podobnych problemach do moich. Wówczas w Polsce rozpoczął się ruch brafittingowy, którego zakres wiedzy nieustannie chłonęłam, aż w końcu zrozumiałam, że mogłabym pomóc innym kobietom, potrzebującym pomocy.


Czy dużo kobiet zgłasza się do Pani po poradę? W jakim wieku są te kobiety?
Są to kobiety w bardzo różnym wieku od 15 do 80 roku życia. Czasem to córki przyprowadzają swoje mamy, innym razem to mamy - którym już wcześniej dobrałam odpowiedni rozmiar i fason biustonosza - przyprowadzają swoje córki. Jako ciekawostkę dodam, że odwiedzają mnie również mężczyźni, którzy przyprowadzają do mnie swoje dziewczyny bądź żony w celu sprezentowania im stanika. Panowie, którzy chcą kupić swoim paniom bieliznę „na oko" wiedzą, że to nie przejdzie w moim salonie.


Czy z roku na rok świadomość Białostoczanek w zakresie odpowiedniego doboru biustonosza wzrasta?
Z każdym miesiącem i rokiem zgłasza się do mnie coraz więcej pań. Bardzo często są one zaskoczone, że w naszym mieście jest takie miejsce jak mój salon, w którym można uzyskać profesjonalną poradę w zakresie doboru biustonosza. Cieszy mnie bardzo fakt, że codziennie pojawiają się u mnie zupełnie nowe klientki, które po raz pierwszy doświadczają prawidłowego „dopasowania" stanika do ich biustu. Jednak na naszych ulicach wciąż jeszcze widzę dużą ilość kobiet, które noszą źle dobrany biustonosz. Niestety więcej jest tych pań, które nie mają właściwie dopasowanego stanika.


Fot. Materiały organizatora Jak dobrać odpowiedni biustonosz? Czy ma na to wpływ również nasza figura?
Na dobór odpowiedniego biustonosza ma wpływ nie tylko kształt naszej figury, ale również wzrost, budowa klatki piersiowej, ułożenie biustu na klatce piersiowej i jeszcze cały szereg innych indywidualnych uwarunkowań - właściwy każdej klientce z osobna. Dlatego należy się przygotować, że wizyta u mnie może potrwać ok. 30 min. Ten czas potrzebny jest nie tylko po to, aby znaleźć ten właściwszy rozmiar i krój biustonosza, ale również taki model, w którym klientka będzie czuła sie najlepiej.

Chyba, że dokona takiego wyboru z którym absolutnie się nie zgodzę. Wówczas dla jej dobra nie sprzedam tego modelu. Zapraszam oczywiście serdecznie do Brabirds na ul. Krakowską 17, gdzie pomogę każdej z pań.


Zazwyczaj, problem z odpowiednim doborem stanika mają panie z dużym biustem. Czy tak jest rzeczywiście? Czy panie z małym biustem również powinny zadbać o właściwy dobór biustonosza?
To jest jeden z mitów który staram się codziennie obalać w swoim salonie. Absolutnie nie ma znaczenia jakiej wielkości kobieta ma biust. Każda kobieta bez względu na wiek, figurę oraz rozmiar swojego biustu potrzebuje stanika indywidualnie dobranego do jej potrzeb - każdy biust potrzebuje odpowiedniego wsparcia. Niezależnie od rozmiaru biustu, kobiety mają indywidualne problemy i potrzeby w doborze odpowiedniego rozmiaru i kroju biustonosza. Bardzo często okazuje się, że kobiety które były przekonane o tym, że mają mały biust, nosiły ogromne push-up w rozmiarze 75B. Po wizycie w moim salonie okazywało się, ze te panie wcale nie mają takiego małego biustu, jak myślały. Otóż, przy odpowiednim obwodzie i właściwej konstrukcji miseczki – okazywało się, że ich właściwy rozmiar to np. 65F bez żadnego push-upa. Co więcej sylwetka i biust znacznie lepiej prezentują się bez dodatkowych wypełnień. Tak więc jedno jest pewne - nie ma za małych bądź za dużych biustów - są tyko źle dobrane staniki.


Czy źle dobrany biustonosz może spowodować jakieś dolegliwości związane z naszym zdrowiem?
Czasem pojawiają się informacje o zależności pomiędzy źle dobranym biustonosz a rakiem piersi, jednak nie ma jednoznacznych dowodów potwierdzających tę tezę. Jednak co do jednego lekarze są zgodni - źle dobrany biustonosz może być czynnikiem mającym wpływ na problemy zdrowotne, zwłaszcza w przypadku kobiet z bardzo dużym biustem, które często nosząc nieodpowiednie staniki, odczuwają bóle piersi czy kręgosłupa, którym również mogą towarzyszyć następujące dolegliwości: bóle głowy, pleców, barków, ramion czy karku. Jedno jest pewne, źle dobrany biustonosz zniekształca nasze piersi.


Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez kobiety, przy wyborze stanika? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
Najczęstszym, wciąż popełnianym przez kobiety błędem jest zakup za dużych obwodów i zbyt małych miseczek, co skutkuje tym że noszą biustonosze, których obwody nagminnie podjeżdżają do góry na plecach i tworzą brzydki łuk lub takie, w których piersi są niestabilne i kołyszą się przy chodzeniu. Pamiętajmy biust w 80% podtrzymywany jest przez obwód stanika, ramiączka to tylko 20% potrzymania. Poza tym panie wybierają czasem niewłaściwe konstrukcje dla swoich biustów. Przykładowo panie z większym biustem często przekonane są, że z ich biustem poradzić jest w stanie sobie jedynie stanik usztywniany, co jest absolutnie nieprawdą. Wręcz przeciwnie przy większych rozmiarach znacznie lepiej radzą sobie staniki miękkie na fiszbinie, ale oczywiście w odpowiednim rozmiarze i z odpowiedniej jakości materiału. I jeszcze jedna ważna zasada: panie, które na swojej drodze spotkały się z informacją o brafitingu i poznały podstawowe zasady doboru właściwego rozmiaru, bardzo często trzymają się sztywno podstawowych wytycznych i popełniają kolejne błędy np. kupują biustonosze o zbyt ciasnych obwodach, bądź maltretują swój biust ciągłym wygarnianiem do miseczki. Pamiętajcie kochane kobietki, że bra-fitting to nie jest ścisła nauka, miarki i tabelki stanowią tylko punkt wyjścia.


Dlaczego warto wybrać się do brafiterki? Co - nam kobietom - daje wizyta u Pani w salonie?
Warto się wybrać, przede wszystkim, dlatego aby wymodelować swoją sylwetkę, która się zmienia. Zebrany i uniesiony biust sprawi, że wydamy się wyższe, szczuplejsze, zyskujemy talię, a sylwetka nabiera właściwych proporcji. W moim salonie nie chodzi tylko o to, aby panie poznały numerek i literkę, która jest właściwa rozmiarowi ich biustu. W dużej mierze zależy mi na nauczeniu tych pań prawidłowego zakładania stanika i pokazania im jak powinien i może leżeć dobrze dobrany stanik. Często klientki mówią mi, że udzieliłam im bardzo cennej lekcji zakładania stanika, co w przyszłości zaprocentuje w postaci pięknych i ładnych piersi.

 

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.

 

Copyright © 2012 BadajPiersi.pl

Tworzenie stron www megaweb.pl